Zagłębie Ruhry jeszcze nie tak dawno kojarzone było przede wszystkim z ciężkim przemysłem. Dziś, dzięki wielu programom rewitalizacyjnym, teren tego zagłębia przemysłowego staje się jedną z ciekawszych atrakcji, jakimi mogą nas oczarować Niemcy. Co warto tutaj zobaczyć? Jakie atrakcje czekają na tych, którzy na cel industrialnej wycieczki wybiorą właśnie Zagłębie Ruhry?

Zagłębie Ruhry może się pochwalić licznymi zabytkami i wystawami, jednak największą dumą tej części Niemiec są atrakcje związane z przemysłem. Jedną z ważniejszych ciekawostek jest tu obiekt światowego dziedzictwa kultury Zollverein w Essen, któremu w czasie wycieczki po Zagłębiu z pewnością warto się uważniej przyjrzeć. W krajobrazie tej metropolii ważną rolę odgrywają też hałdy, które z niepożądanych składowisk zmieniły się w pełne zieleni miejsca wypoczynku i rekreacji. Nowym, zielonym sercem metropolii Ruhry stał się park krajobrazowy Emscher, który rozciąga się pomiędzy Hamm i Duisburgiem. W tym miejscu piękne widoki i przemysłowe dziedzictwo łączą się ze sobą, a czekające na terenie parku atrakcje skutecznie przyciągają turystów. Nie brak tu ogrodów i parków, nie brak też tras pieszych i rowerowych, stworzonych z myślą o zwolennikach aktywnego wypoczynku. W krajobrazie tego parku nie brak hałd, które po rewitalizacji stały się wspaniałymi atrakcjami. Które z nich warto odwiedzić? To ciekawych projektów, z jakimi można się spotkać na tutejszych hałdach, zaliczają się: obserwatorium horyzontu i zegar słoneczny na hałdzie Hoheward, amfiteatr na hałdzie Haniel w Bottropie oraz ciekawa instalacja na hałdzie Schurenbach w Essen, która skutecznie przyciąga miłośników sztuki.

Zagłębie Ruhry to wyjątkowy krajobraz oraz historia, w której przemysł odgrywa istotną rolę. To dziedzictwo zostało umiejętnie wykorzystane, dzięki czemu powstała tu metropolia stała się obszarem atrakcyjnym i dla miłośników historii, i dla tych, którzy chcą się nacieszyć wypoczynkiem w wyjątkowym miejscu.

Bełchatów: co warto zobaczyć w tym mieście?