Opakowanie styropianowe dla przemysłu – dlaczego warto zainwestować?

Wraz z rozwojem wielu gałęzi przemysłu, w którym istotna jest wysoka jakość produktu, jego transportu, magazynowania oraz pakowania, istnieje potrzeba stworzenia opakowań, które znajdą zastosowanie w tych obszarach. Opakowania styropianowe to różnego rodzaju produktu ze styropianu czy polipropylenu, które świetnie sprawdzają się na tym polu. Różne pojemniki styropianowe mogą być używane nie tylko do żywności, w branży gastronomicznej, ale także służyć wielu branżom i przedsiębiorcom. Opakowania służą do tego, by jakość danego produktu nie zmieniła się, a jego transport był bezpieczny i efektywny. Czym są pudełka styropianowe? Jakie są ich rodzaje i zalety? Co może ci zaoferować producent opakowań styropianowych?

Rodzaje opakowań styropianowych

Pojemnik czy pudełko ze styropianu jest powszechnie znane. Wiemy, że chroni produkt przed działaniem światła, zapewnia odpowiednią temperaturę, nie wydziela zapachu, chroni przed czynnikami zewnętrznymi, amortyzuje wstrząsy i świetnie nadaje się do transportowania różnych rzeczy.

Jeśli prowadzimy firmę i oferujemy dane produkty, musimy je dostarczyć do klienta bez uszczerbku. Możemy je pakować do pudełek, skorzystać z różnych wypełniaczy i wysłać. Ale w wielu przypadkach lepszym rozwiązaniem są specjalne pojemniki ze styropianu. Są one trwałe, lekkie, higieniczne, często posiadają szczelne zamknięcie.

Dlaczego właściwie styropian? Polistyren i polipropylen spieniony to materiał, umożliwiający formowanie. Można z niego produkować opakowania w różnych kształtach, różnych pojemnościach. Dzięki temu znajduje on zastosowanie w różnych branżach, nie tylko gastronomicznej.

Łatwość produkcji z tych materiałów gwarantuje powtarzalność oraz zapewnia niskie koszty produkcji. Dzięki temu możemy kupić takie produkty jak przekładki styropianowe, kształtki styropianowe, pojemniki, opakowania, wypełnienia styropianowe, narożniki do pakowania, palety styropianowe. Wszelkie opakowania można wykorzystać w branży gastronomicznej, przemysłowej, farmaceutycznej i wielu innych.

Opakowania eps i pudełka i ich zalety

Zalet opakowań styropianowych jest bardzo wiele, w zależności od branży do której zastosowania mają zostać produkowane. W przypadku opakowań przeznaczonych do żywności, możemy być pewni, że zachowana ona długo swoje właściwości i zostanie bezpiecznie przetransportowana. Dzięki opakowaniom, żywność nie traci nic ze swoich właściwości. Nie zmienia smaku, nie przejmuje zapachu styropianu, nie odbarwia się. Dodatkowo opakowania do żywności posiadają zazwyczaj ergonomiczny kształt, są szczelne i zapewniają wspaniałą izolację termiczną.

W branży farmaceutycznej sprawdzają się opakowania termiczne. Są one odporne na zmiany temperatur, zapewniają świetną amortyzację i chronią przed wstrząsami, dzięki czemu produkt dochodzi do konsumenta w stanie nienaruszonym.

W przemyśle np. meblarskim chętnie korzysta się z opakowań przemysłowych. Są one niezwykle elastyczne, świetnie też amortyzują wstrząsy. EPS wykazuje także odporność na grzyby i bakterie, chroniąc przemysłowe towary przed powstawaniem wykwitów.

W przypadku transportu elektroniki, opakowania styropianowe zabezpieczają produkty przed wibracjami, wstrząsami, uderzeniami, zmianami temperatur, a także wahaniem ciśnienia.

Opakowania styropianowe producent

Wyroby styropianowe to gwarancja jakości, jaką zapewnia wyjątkowy producent opakowań styropianowych Hirsch Porozell.

Produkujemy opakowania styropianowe dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta na jego zamówienie. EPS zapewnia wytrzymałość, trwałość i wysoką jakość oferowanego produktu. Opakowania styropianowe zapewniają świetną termoizolację, są lekkie, proste w montażu, a także możliwe do recyklingu.

W naszej ofercie znajdziesz opakowania na elektronikę, żywność, opakowania zwrotne, farmaceutyczne, tace transportowe czy pojemniki izolacyjne.

Wykonujemy opakowania w kształtach i formach według specyfikacji, rysunku czy próbki klienta, w ilościach hurtowych. Koniecznie skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na twoje potrzeby!