Płyta indukcyjna – nowoczesność i bezpieczeństwo

indukcyjna-plyta

Płyta indukcyjna to wysoka efektywność grzewcza i bezpieczeństwo. Gładka lustrzana powierzchnia doskonale wkomponuje się w nowoczesną kuchnię, a do starszej wniesie powiew świeżości. Jeżeli projektujesz lub chcesz odnowić to pomieszczenie, postaw na indukcję.

Płyta indukcyjna – zalety

Technologia indukcyjna to wyjątkowo bezpieczna i bardzo wydajna metoda gotowania. Zapewnia precyzyjną regulację pożądanej temperatury i umożliwia szybkie przygotowanie posiłków dla całej rodziny. Inteligentna technologia wykorzystana w płycie umożliwia ogrzewanie naczyń i przygotowywanych w nich potraw bez konieczności nagrzewania innych powierzchni. Ta wysoce skuteczna metoda gotowania minimalizuje ryzyko związane z poparzeniem się. Kuchenka nagrzewa się tylko w momencie zetknięcia się garnka z miejscem grzejnym na płycie. Dzięki temu jest bardzo bezpieczna. Wyposażona w szereg elementów sterujących zapewnia maksymalnie krótki czas przyrządzania ulubionych potraw i zapewnia bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Czyszczenie kuchenki jest niezwykle łatwe i skuteczne. Szklana powierzchnia uniemożliwia przyklejanie i zbieranie się brudu. Wystarczy, że po skończonej pracy przetrzesz kuchenkę wilgotną szmatką, a odzyska ona swój pierwotny blask.

Jak działa płyta indukcyjna

Płyta indukcyjna to doskonałe połączenie bezpieczeństwa i wysokiej efektywności grzewczej. Dzięki niej możemy zupełnie wyeliminować gaz, który pomimo zastosowania coraz nowszych rozwiązań może być zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia domowników. Nowe technologie wykorzystane w płytach pozwalają w maksymalnie krótkim czasie nagrzać naczynia do pożądanej przez nas temperatury. Wystarczy wybrać odpowiednie pole grzewcze i umieścić na nim garnek przeznaczony do indukcji. Indukujące się prądy wirowe rozgrzewają dno do wybranej temperatury w bardzo krótkim czasie. Płyta indukcyjna wyposażona jest w dotykowe elementy sterujące, które umożliwią szybką regulację temperatury jednym dotknięciem palca. Czytelny wyświetlacz ułatwia sterowanie mocą grzewczą, pozwala ustawić czas gotowania i informuje o wszystkim, co się w danej chwili dzieje na płycie.

Poznaj najnowsze technologie z www.informator24.pl!

Jak wybrać płytę indukcyjną

Wybór płyty związany jest z jej wielkością. W zależności od liczebności rodziny i posiadanego miejsca wybieramy mniejszą lub większą kuchenkę. Na rynku dostępne są kuchenki z dwoma, czterema, a nawet sześcioma polami grzewczymi. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na możliwość podłączenia płyty do instalacji 230 V. Dobrym rozwiązaniem jest wybór płyty z dodatkowymi funkcjami np. z funkcją Eco, funkcją pauzy i z polem booster, które po uruchomieniu błyskawicznie podgrzeje stojące na nim naczynie.

Nowoczesne kuchenki wyposażone są w systemy bezpieczeństwa, dzięki którym zablokujesz włączenie płyty przez osoby nieupoważnione. Tego typu zabezpieczenie sprawdzi się w rodzinach z małymi dziećmi. Zabezpieczenie obniżające zużycie energii pozwala na automatyczne wyłączenie pola po kilku sekundach np. po zdjęciu garnka. Nawet jeżeli zapomnisz o wyłączeniu, pole wyłączy się samo, a Ty zaoszczędzisz na prądzie.

Bezpieczeństwo, oszczędność i nowoczesny minimalistyczny wygląd to największe atuty kuchni indukcyjnej. Jeżeli do tej pory nie rozważałeś jej zakupu, sprawdź, co takiego możesz zyskać, wybierając stylową płytę indukcyjną.